O firmie

ODPOWIEDZIALNE UNIWERSUM

Firma Uniwersum działa od 70 lat. W pewien sposób możemy powiedzieć, że jesteśmy pionierami strategii CSR. Jednakże wtedy nawet nikt nie zdawał sobie sprawy, że Nasze etyczne podejście do biznesu stanie się w przyszłości trendem. Dziś znane jako CSR – Corparate Social Responsibility. Już od pierwszych lat naszym największym fundamentem był kapitał ludzki. Od tego wszystko się zaczęło, że człowiek dla człowieka chciał być oparciem w tych trudnych czasach w jakich żyli Nasi założyciele. Byli to zdemobilizowani żołnierze, inwalidzi, czasem ludzie okaleczeni przez wojnę nie tylko fizycznie, ale pozbawieni rodzin, mieszkań, środków dożycia. Nasza spółdzielnia już od czasów jej założenia stara się krzewić wśród swoich pracowników wartości takie jak koleżeństwo, uczciwość, solidna praca. Pracują u Nas zarówno ludzie pełnosprawni jak i niepełnosprawni. Jednak dla Nas istotnym czynnikiem są ich kwalifikacje, a nie ich ograniczenia. Od lat staramy się walczyć ze stereotypem, że osoba niepełnosprawna to tylko kłopot dla pracodawcy. Dane z raportu dotyczącego „Pracodawca na Tak” przeprowadzonego przez Grupę Job z 2014 roku klarownie przedstawia sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Wyniki chwytają za serce. Ponad 70% (71,2%) osób posiadających niepełnosprawność i zdolność do podjęcia pracy nie jest nigdzie zatrudnionych. Dlatego wiemy, że Nasza misja jest ważna. W Uniwersum staramy się by Nasi pracownicy czuli się przede wszystkim bezpiecznie. Dla każdego z nich oznacza to zupełnie coś innego na przykład:

  • bezpieczeństwo to stabilne zatrudnienie
  • to umowa o pracę
  • to wpływ pensji na konto na czas

Naszą misją jest to, że staramy się pokazać naszym pracownikom, że człowiek niepełnosprawny nie jest w niczym gorszy od człowieka pełnosprawnego. Bycie osobą niepełnosprawną nie jest niczym złym, a my jako pracodawca bierzemy na siebie odpowiedzialność związaną z zatrudnieniem takiej osoby i przede wszystkim nie boimy się takiej odpowiedzialności. Każdy z Naszych pracowników ma wytyczoną jasną ścieżkę kariery. To również daje im poczucie bezpieczeństwa. Wielu Naszych pracowników zaczynało od najniższych szczebli. Podczas współpracy z Uniwersum szkolili się, zdobywając wyższe wykształcenie i awansowali w strukturach firmy.

Dajemy możliwości, a tylko od pracownika zależy czy z nich skorzysta. Pozostawiamy wybór. Jest to indywidualna sprawa. Zdajemy sobie również sprawę, że wśród osób niepełnosprawnych jest tylko 7,7% osób z wyższym wykształceniem. Dokładamy wszelkich starań aby spróbować to zmienić. Dane są zatrważające. Dlatego tak ważne jest dla Nas by Nasi pracownicy czuli, że pod tym względem także mogą liczyć na wsparcie. Pracują u Nas studenci, którzy łączą pracę ze studiami. Dzięki wsparciu bezpośrednich przełożonych nie stanowi to problemu. Celem firmy na przyszły rok jest spisanie zasad, którymi kierujemy się na co dzień w postaci zbioru dobrych praktyk. Mamy w planach udostępnić go szerszemu gronu odbiorców by inni mogli skorzystać z Naszego doświadczenia i brać przykład w promowaniu dobrych wartości w biznesie.

NAJLEPSZĄ WIZYTÓWKĄ I AMBASADORAMI MARKI SĄ ZADOWOLENI PRACOWNICY. NAJLEPSZĄ REKOMENDACJĄ JEST POZIOM I JAKOŚĆ ŚWIADCZONYCH USŁUG.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ UNIWERSUM

U.S. UNIWERSUM KONKURENCJA
Jesteśmy jedyną firmą działającą na rynku nieprzerywalnie od 70 lat Większość firmy powstała w latach 90
Jesteśmy firmą która w głównej mierze kładzie nacisk na jakość, każdy nasz klient ma odpowiednio dopasowane usługi do swoich potrzeb. Często dla konkurencji najważniejsze jest pozyskanie obiektu do współpracy a później przyświeca im hasło „jakoś to będzie”, przy zbyt dużej ilości obiektów niestety odbija się to na jakości obsługi po sprzedażowej.
Nie jesteśmy korporacją nasi kontrahenci mają bezpośredni kontakt z każdym działem naszej firmy który odpowiada za poszczególne usługi na ich obiekcie. Nie dzwonią na infolinię ich problem jest rozwiązywany od razu. W dużych firmach funkcjonują standardy korporacyjne kontrahenci często są odsyłani na infolinię czy też do formularzy kontaktowych. Jest duża rotacja na różnych stanowiskach przez co klient nie do końca wie kto się może zając jego problemem.
Zadowolony pracownik to pracownik, który dobrze wykonuje swoje obowiązki dla nas najważniejsi są ludzie dlatego przykładamy bardzo dużą wagę do tego aby nasi pracownicy czuli się potrzebni. W wielu firmach głównie dba się o sprzedaż, pracownicy oddelegowani do ochrony obiektów są słabo opłacani co odbija się to na ich zaangażowaniu oraz podejściu do pracy. Zdarzają się również firmy które nie zawsze wypłacają pensje na czas.
Od samego początku jesteśmy polską marką, współpracujemy z polskimi dostawcami, wspieramy lokalne społeczeństwo. Łączenie się mniejszych firm w duże grupy często z obcym kapitałem.
Normy które przestrzegamy powoduję, że świadczone przez nas usługi muszą być wysokiej jakości. W większości tylko najwięksi gracze na rynku mogą się poszczycić tego typu normami
Nie mamy call center, a nasi klienci szybciej docierają do naszych ekspertów uzyskując fachową pomoc od ekspertów a nie konsultantów bez wiedzy fachowej. Call center, do którego ciężko się dodzwonić oraz jeszcze trudniej uzyskać pomoc
Twitter
USUniwersum on Twitter
Latest Tweet: Czy firmy ochroniarskie przetwarzają dane osobowe? RODO 2018 | Uniwersum https://t.co/qGAKFZuFkw przez… https://t.co/tA68GYVywe
46 people follow USUniwersum