HISTORIA NASZEJ FIRMY

Historia Usługowej Spółdzielni „UNIWERSUM” rozpoczyna sie w marcu 1946 r., kiedy nieformalnie utworzono Spółdzielnie Pracy i Użytkowników „Dozór Mienia”. Po okresie pierwszych zabiegów organizacyjnych firma uzyskała siedzibę przy ul. Mokotowskiej w Warszawie. Oficjalnie Spółdzielnia Pracy i Użytkowników „Dozór Mienia” została zarejestrowana przez Wydział II Handlowy Sadu Okręgowego w Warszawie 14 czerwca 1946 r. Jest to moment narodzin spółdzielni, zrzeszajacej wówczas członków-pracowników i użytkowników, czyli zleceniodawców.

Spółdzielnia powstała z inicjatywy ludzi, którzy po wojennej zawierusze postanowili stworzyć organizacje użyteczna społecznie, a jednocześnie pozwalająca zarobić uczciwa praca na życie. Byli to zdemobilizowani żołnierze, inwalidzi, czasem okaleczeni przez wojnę nie tylko fizycznie, ale pozbawieni rodzin, mieszkam i środków do życia. Cel, jaki im przyświecał to: nie dopuszczać do bezkarnego rozkradania mienia prywatnego i państwowego, chronić powstające instytucje, zakłady, sklepy, zapewnić w odradzającym sie z ruin mieście maksimum spokoju.

Na przestrzeni kilkudziesięciu lat naszej działalności spółdzielnia kilkakrotnie zmieniała 3 swoja nazwę. Pierwsza zmiana nazwy nastąpiła na skutek żądań Centralnego Związku Spółdzielczości już w 1948 r. Firmę nazwano wówczas Spółdzielnia Pracy Spółdzielczej Straży Wartowniczej „Dozór Mienia”. Usługowa Spółdzielnia „UNIWERSUM” to obecna, używana do dzisiaj, nazwa naszej firmy, nadana Uchwała Zebrania Przedstawicieli 22 maja 2000 r.

Od 1980 r. firma posiada własna siedzibę przy ul. Marcina Kasprzaka 24 w Warszawie, gdzie mieści się biuro Zarządu oraz dyrekcje wszystkich oddziałów, za wyjątkiem Oddziału III Ochrony Mienia. Oddział III prowadzi działalność operacyjna na terenie Radomia i okolicznych powiatów, dlatego jego siedziba znajduje się od 15 maja 1993 r. przy ul. Wysokiej 3 w Radomiu.

Usługowa Spółdzielnia „UNIWERSUM” od początku istnienia swoja działalność związała z Warszawa i obecnym województwem mazowieckim. O tym, jak ważne dla mieszkańców stolicy było powstanie naszej spółdzielni świadczy fakt ogromnego wzrostu liczby członków i pracowników ze 100 osób w 1946 r. do ponad 4000 w 1950 r. Odbudowa Warszawy, dynamiczny rozwój miasta oraz Mazowsza, a także zmiany standardu i warunków życia mieszkańców regionu pozwoliły nam wyspecjalizować się w świadczeniu następujących usług:

• ochrona fizyczna osób i mienia
  • ochrona VIP
  • systemy alarmowe
  • monitoring – patrole interwencyjne
  • konwoje – inkaso
  • usługi parkingowe
  • ochrona imprez masowych
  • usługi porządkowe

W 2002 r. dziennik „Puls Biznesu” zaliczył nasza firmę do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw, przyznając nam wyróżnienie „Gazela Biznesu”. Świadczy to o stałym, systematycznym rozwoju i umacnianiu naszej pozycji na rynku ochrony w Warszawie i województwie mazowieckim.

Ciągle dążenie do poprawy jakości naszych usług oraz podnoszenie zadowolenia naszych Klientów umożliwiło nam uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Jakości ISO zgodnego z norma PN-EN ISO 9001:2001 oraz NATO – wskiego certyfikatu AQAP 2110:2006, które gwarantują światowy poziom świadczonych przez nas usług.

Nasze wysiłki zostały docenione również przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Business Centre Club, które za usługi ochrony osób i mienia oraz usługi parkingowe uhonorowały Usługowa Spółdzielnie „UNIWERSUM” wyróżnieniem o nazwie „Medal Europejski” w latach 2003, 2004 i 2007.

• Marzec 1946r.

Nieformalne stworzenie Spółdzielni Pracy i Użytkowników „Dozór Mienia”.

14 czerwca 1946r.

Zarejestrowanie Spółdzielni w Wydziale II Handlowym Sądu Okręgowego w Warszawie pod nazwą „Dozór Mienia”.

• 1948r.

Pierwsza zmiana nazwy na skutek żądań Centralnego Związku Spółdzielczości na Spółdzielnie Pracy Spółdzielczej Pracy Straży Wartowniczej „Dozór Mienia”.

• 1980r.

Firma posiada własną siedzibę przy ulicy Marcina Kasprzaka 24 w Warszawie. Mieści się w niej biuro zarządu oraz dyrekcja wszystkich oddziałów.

• 15 maja 1993r.

Otwarcie III Oddziału w Radomiu przy ulicy Wysockiej 3.

• 22 maja 2000r.

Nadanie uchwałą zebrania Przedstawicieli Spółdzielnia „Uniwersum” używaną aż po dziś.

• 2002r.

Dziennik „Puls Biznesu” zaliczył „Uniwersum” do grona najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw i przyznał tym samym wyróżnienie o wdzięcznej nazwie„Gazela Biznesu”.

• 2003r.

„Medal europejski” przyznawany przez Urząd Komitetu Europejskiego i Business Centre Club.

• 2004r.

• 2007r.

• Lokalne działania Uniwersum

Stworzenie zbioru dobrych praktyk, kolejne inicjatywy wobec walki z wykluczeniem społecznym, kolejne inicjatywy dla lokalnej społeczności.

USUniwersum on Twitter
Latest Tweet: RT @USUniwersum: https://t.co/8JFt4P9vz6 NEW @USUniwersum #InternetRzeczy #Bezpieczenstwo #Zagrożenia #IoT #ioTsecurity #warszawa #poniedz…
49 people follow USUniwersum
Twitter Pic Guardso_ Twitter Pic MGSystem Twitter Pic Greg_von Twitter Pic Hooperlo Twitter Pic architek Twitter Pic SEKA_SA Twitter Pic 07903877 Twitter Pic createww